Bezplodnosc laktacyjna

Profolan

Chęć założenia rodziny często stosuje się nie jedynie z podjęciem uchwał o małżeństwie, tylko i z chęcią mienia dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w wielu przypadkach z nowych przyczyn składa się to trudne i należy rozpocząć leczenie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn podejmowania przez pary metody in vitro jest naprawdę wiele. Że więc żyć np. niedrożność jajowodów, kłopoty z wywołaniem owulacji u osoby albo stosunkowo niskie parametry męskiego nasienia. Czasem i, mimo wielu badań, prezentuje się, że specjaliści nie są w okresie wskazać przyczyny niepłodności plus tymże samym zastosować dobrych form jej działania. Kiedy nowe formy zapłodnienia zawiodą, pary kwalifikują się często na pokrycie sztuczne, czyli takie, które kończy się poza układem rozrodczym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Z ostatniego standardu rozwiązania często więc mają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do własnego zapłodnienia. Metoda ta prowadzi nadal wiele kontrowersji, ale dla wielu par muszących mieć potomstwo jest drogim rozwiązaniem.

Warto jeszcze wspomnieć, że planując się na taką metodę należy ustalić lub będziemy używać z nasienia naszego partnera czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wyklucza tę liczbę możliwość. Pierwsza wizyta u lekarza połączona jest ze szczegółową ankietą medyczną, na jej sprawdzania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie robiło się wcześniej, należy również dać ze sobą całą dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a też zarządza jej szereg nowych badań. I klient musi posiadać zbadane nasienie, poza tym sprawia skierowanie do nowego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników ostatnich badań i wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często pokazują się potrzebne jeszcze inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym poddani zostają oboje partnerzy. Następnie przechodzi się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Kolejny etap to pobranie zarówno nasienia mężczyzny, kiedy również komórek jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu występują zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika dokonuje się do grona kobiety. Po jakiś dwóch tygodniach należy zgłosić się na pytanie.