Gaszenie pozaru z drabiny

Podczas prób gaszenia pożarów dużo ludzi odruchowo sięga po wodę. Istnieje zatem najatrakcyjniejszy oraz najbardziej znany środek gaśniczy. Jednak strażacy, specjaliści od gaszenia pożarów, nie ciągle się na nią przesadzają. Wybór środka gaśniczego chce od opalającego się materiału.

Piany gaśnicze Piany gaśnicze dobrze konsultują się między innymi podczas pożarów cieczy palnych takich jak benzyna czy alkohole. Pianą nie można gasić palących się metali alkalicznych czy instalacji elektrycznych oraz wszelkiego co reaguje z wodą. Z kolei proszki gaśnicze mają najpełniejsze wykorzystanie. W relacji z posiadanego składu mogą stanowić grane do gaszenia prawie całych palących się materiałów. Gazy gaśnicze, z których najczęstszy jest dwutlenek węgla, pomocne są w gaszeniu pożarów węgla kamiennego, koksu i siarki także takich metali jak potas, sód, wapń, żelazo i cynk. I woda doskonale realizuje nasze zajęcie w zetknięciu z ważnymi się ciałami stałymi pochodzenia organicznego, gdy na dowód drewno, papier, węgiel, słoma.

Diet StarsDiet Stars Ефективен и изключително вкусен начин да отслабнете

Steam fire extinguishing czyli para jako sposób gaśniczy Podobne działanie jak woda ma para jako sposób gaśniczy (steam fire extinguishing). Pewno istnieć przyjmowana w wypadkach płonięcia tych tychże produktów. Zasadnicza różnica między parą a wodą liczy na tym, że wodę można używać w jakimkolwiek miejscu, a parę tylko w osobnych pomieszczeniach o kubaturze nie trudniejszej niż 500 metrów kwadratowych. W szybszych pomieszczeniach działanie pary oddaje się nieefektywne. Do dobrego gaszenia pożarów wskazana jest nie tylko znajomość środków gaśniczych adekwatnych do nowych substancji, lecz jeszcze podstawy ich zużywania i zapewniania w obszar pożaru.