Urzadzenie diagnostyczne vag

dławik ex

Czym jest kolposkop?

Kolposkop to coraz niezwykle popularne urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Jest ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej jakości układu optycznego ze określonym współosiowym oświetleniem daje szansa dokładnego zbadania intymnych partie ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można wziąć nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop także jego zastosowanie

Kolposkop obraca się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a też pochwy i sromu w końca wykrycia zmian, jakie potrafiły informować o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Uczy się, że dokładność diagnozy przeprowadzonej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w zależności od jego kształtu.

Jak robi badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem przeprowadzanym gdy pacjentka stoi na fotelu ginekologicznym. Na samym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który pomaga uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy realizowany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za usługą którego ogląda się ściany pochwy i wielkość szyjki macicy w znaczącym powiększeniu, przy dużym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie doświadczenia i badanie go na określonym ekranie, a też pisanie i drukowanie dla pacjentki, jak także do celów przygotowania dokumentacji medycznej i postawienia diagnozy.